Mossad Ve Ordu Anlaştı! Planlar Hazır

İsrail medyasına göre, İran’ın potansiyel bir saldırısına karşı nasıl hareket edileceğiyle ilgili planlar hazır. Ülke ordusu ve dış istihbarat teşkilatı Mossad, bu konuda anlaşmış durumda.

KOORDİNASYONDA ARTIŞ

Yedioth Ahronoth gazetesinin bildirdiğine göre, ABD ve İsrail orduları arasındaki işbirliği artıyor. İsrail ordusu ve Mossad, İran’ın muhtemel bir saldırısına karşı karşı saldırı planını onayladı.

İRAN’IN TEPKİSİ BEKLENİYOR

İran’ın “üst düzey komutanlarına yapılan saldırının intikamını alacağı” beklentisi var. İsrail ise olası bir saldırıya karşı hazırlıklı olduğunu belirtiyor.

ŞAM SALDIRISI

İsrail, Şam’daki İran konsolosluğuna yönelik hava saldırısını gerçekleştirmişti. Bu saldırıda 2’si general olmak üzere 7 İranlı ve 6 Suriyeli hayatını kaybetmişti.

ABD VE İRAN TEPKİLERİ

İran saldırıya hızlı bir şekilde karşılık vereceğini açıklarken, ABD ise İsrail’e tam destek verdiğini belirtti. İran, ABD’yi de saldırıdan sorumlu tutmuştu.

DİPLOMATİK YANITLAR

İran Dışişleri Bakanı, İsrail’e karşı muhtemel bir misillemeyi “meşru müdafaa” olarak değerlendirdiğini belirtti. Bu süreçte diplomasi ön planda tutuluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir